Ніхто не любить шикуватися в чергу, а очікування завантаження веб-сайту рівносильне очікуванню в Інтернеті.
У цій статті ми підсумовуємо найбільш поширені фактори повільного завантаження сайту, як дізнатися, чи є у вас проблеми з його завантаженням, і чому швидкість не тільки важлива, але і є ключовим фактором SEO в майбутньому.
Основна причина, через яку ваш сайт повинен завантажуватися швидше, це ваші відвідувачі.
Згідно з дослідженням Kissmetrics, 20% користувачів залишають інтернет-ресурс, коли він не завантажується менш ніж за 3 секунди. Також, згідно з цим дослідженням, кожна секунда затримки може призвести до падіння продажів на 7%.
Більшість веб-розробників ігнорують ці факти і не роблять кроків для оптимізації завантаження.
Тому ще на початку 2010 року Google оголосив, що швидкість, з якою він завантажує сайт, буде фактором ранжування.
Найчастішим джерелом повільного завантаження сайту є використання неякісного хостингу.
Основним параметром, що визначає якість веб-хостингу, є так званий час, необхідний веб-браузеру, щоб підключитись до сайту та почати завантаження інформації з нього.
У хороших хостингових компаній час TFTB не перевищує 0,6 секунди. Тому важливо дослідити список хостингів.
Використання стиснених фотографій може значно збільшити час завантаження сайту.
Щоб уникнути цього, ви можете зменшити роздільну здатність фотографій і використовувати оптимізований формат, наприклад PNG або JPG.
Стиснення також можна використовувати для програмного коду вашого сайту. Це можна зробити, увімкнувши стиснення GZIP для всіх запитів HTTP.
Найпростіший спосіб перевірити, скільки часу займає завантаження вашого сайту, використовувати безкоштовний інструмент Google — Google PageSpeed.
Після введення URL-адреси, цей інструмент перевірить швидкість сайту в 2 різних веб-браузерах (один мобільний і один настільний) і представить вам результат за шкалою від 0 до 100.
Якщо ваш сайт не набрав задовільних результатів (понад 85 балів), у вас є привід для занепокоєння.
Цей безкоштовний інструмент надасть вам рекомендації щодо того, які частини вашого сайту потребують оптимізації, а Google опублікував докладний список передових методів, яким потрібно слідувати.
Якщо ви технічно некомпетентні, не соромтеся звертатися до експертів SEO, оскільки помилки впровадження можуть принести вашому сайту більшу шкоду, ніж користь.