Електронні торги УЕБ: вартість газу для підприємств

Реалізація природного газу на вітчизняному ринку регулюється законами та кодексами газотранспортної системи. Базовим нормативно-правовим актом є закон «Про ринок природного газу», який набув чинності у 2015 році. Сьогодні він діє з урахуванням правок та редакцій, які дозволяють відстежувати зміни на профільному ринку України.

Електронні торги УЕБ: вартість газу для підприємств

Майданчиками для продажу та купівлі блакитного палива є товарно-сировинні біржі. Вони отримали можливість організовувати та проводити електронні торги, акредитувати клієнтів та надавати гарантії при укладанні угод.

Продаж газу на аукціонах Української енергетичної біржі

Сучасна УЕБ має офіційний ресурс https://www.ueex.com.ua/presscenter/news/tsina-na-gaz-dlya-pidpriemstv-na-auktsionah-ukrainskoi-energetic/, на якому зібрана актуальна інформація щодо торгів та вартості енергоносіїв. Реалізовувати газ для підприємств біржа почала з 2017 року. Зручний формат дозволяє учасникам електронних аукціонів проходити акредитацію онлайн. Особиста присутність на торгах не передбачена, тому презентувати лоти чи пропонувати власну ціну можна з будь-якого регіону країни.

Хто може брати участь у торгах

Регламент Української енергетичної біржі передбачає, що в електронних аукціонах можуть брати участь:

  • газовидобувні компанії,
  • трейдери,
  • імпортери блакитного палива,
  • постачальники,
  • промислові споживачі (підприємства хімічної, металургійної галузі та інші компанії).

Пропонувати власні лоти чи купувати блакитне паливо можна тільки після реєстрації на сайті УЕБ та акредитації. Учасники торгів мають сплатити оренду торговельного майданчика та надати необхідні для реєстрації документи.

Актуальні ціни на газ для промислових споживачів

Індикатором профільного ринку стають біржові котирування, на які орієнтуються не тільки українські споживачі, а й закордонні інвестори. Дізнатися про актуальну вартість та показники волатильності можна на сайті Української енергетичної біржі ueex.com.ua. За даними сервісу ціна блакитного палива влітку 2022 року становила в середньому 30 тис. грн за тисячу кубометрів.

Гарантом при укладанні угод виступає УЕБ, яка має державну ліцензію та відповідні повноваження. Електронна система торгів дозволяє непобутовим споживачам оперативно компенсувати дефіцит газу, оскільки від цього залежить безперервність виробництва та робота промислових ліній. Добове балансування сприяє вигідним торговельним контрактам, які забезпечують підприємства газом та передбачають можливість продажу надлишкових об’ємів.

Зручний сервіс для клієнтів УЕБ

Сучасний ринок дозволяє торгувати газом через товарно-сировинні біржі. Лідером серед таких майданчиків є Українська енергетична біржа, яка пропонує своїм партнерам функціональний та інформативний портал. Він дає можливість:

швидко пройти онлайн-реєстрацію, надіслати поштою необхідні документи;

дізнаватися про актуальну вартість газу для підприємств;

проглянути «Календар торгів» з датами проведення електронних аукціонів;

подати заявку на участь в онлайн-аукціоні.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.